Steinwald

Po ze mi se kutálí prázdné láhve a plechovky od piva. Rozvoz je ukončen. Poslední člen výpravy se v dobrém rozmaru za lezeckým dnem vydal na cestu domů. Cesta zpět byla jak jinak než veselá. Sotva jsme přejeli hranice, vzali jsme první pumpu útokem. Cestu zpět Německem mnozí z nás prospali. No, berme to jako přípravu na tu cestu Českem.

Vraceli jsme se z lezecké oblasti Steinwald. Zdejší žula vysoká ke 30ti metrům nabídla nemálo pěkných cest a výhledů z náhorních plošin zdejších věží. Počasí přálo a nikdo z nás neodjel bez dojmů, že si dobře zalezl. Lezení převážně morálové, vzdušně odjištěné, zkrátka žádná stěna z 9 nýty na 12 metrech. Tady jsou jen 3 na 20et metrů.

Lezení jsme zakončili v oblasti Vogelfelsen. Zde jsme přišli po krátké lesní pěšině z oblasti Rauberfels.

Osobně Rauberfels, jako mnoho lezců, považuji za dominantní. Ale to je věc názoru. Posledními cestami zde bylo zdolání zdejší dominantní cesty Kassette (7+).


Kassette (7+)

Pak ještě Ondrové (Buček a Zajdoch) vylezli krásně dlouhou 6ku Nordverschneidung.

Za zmínku stojí cesta Sachsenwandel (7), ze které přinášíme i malý videozáznam. Cesta z počátku velice hezká, pak o jednom našlapaném kroku v krátké expozici mezi rukama a nohama, ze které si každý, kdo ji zkusil, odnesl si krvavé znamení na levé holenní kosti.

Poděkování patří Honzovi za výběr oblasti a průvodce. Altmanům za zájezdový autobus a umožnění zdolání cesty Kassette.

Petr a Martin Altmanovi, Petr Holub, Ondra Švec, Ondra (Buček), Ondra (Zajdoch), Raďas, Honza a Romario.

<~1~2~3~4~5~6~7~8~9~10~11~12~13~14~15~16~17~18~19~20~>