Další lezecká oblast nad Otavou !!!!

Bohužel nebude….

Dvacet let rezavěly skoby v zapomenuté skalní stěně nad Otavou u Oslova. V poslední době náš Guru, přemožen nostalgií, vysílal signály do okolí, že je na čase tuto stěnu znovu objevit, vyčistit a moderně odjistit, protože už všude byl a skoro všechno přelezl.

Tuto sobotu 3. listopadu jsme vyjeli, pánové staršího vydání, ve zcela nové škodovce, tuším, že Fabia, tomu dnes říkají. Honzík si liboval. Po dlouhé době byl ve skupině nejmladší.
Z Oslova jsme na druhý pokus našli místo, odkud to je ke skále asi pět minut chůze.
Vzali jsme lezecký „cajk“, pracovní rukavice, pily, drátěné kartáče, zahradnické nůžky a Honzík obrovskou mačetu.

Po několika metrech od kraje lesa v nás vyvolala závan pochybnosti značka se státním znakem ochrany přírody. A ejhle po dvaceti metrech další. To bude jen tady kousek nějaká rezervace a pak dál to už bude dobrý, utěšujeme se. Nebylo. Přímo nad skalou, v místě vyhlídky na řeku, věrné to kopii Varty, další „billboard“. Jeho obsah nás zcela odzbrojil.
Přírodní rezervace Krkavčina.


Otava z vyhlídky

Tak a je to jasný, nesmí se tu skoro nic...

Zakazuje se : dýchat, křičet,milovat se, hrát hazardní hry, trhat veškeré býlí, rušit výry na hnízdě, močit do mraveniště, …… bla, bla bla ….. a úplně nejvíc se zakazuje lezení po skalách !!! Městský úřad Písek a Zelení mužíčci chránění zákonem.
Tak jsme jenom sestoupilili k vodě, podešli skalní stěnu, Honzík zatlačil slzu, alespoň se pokochal pohledem na dvě rezavé skobky a zavzpomínal na léta osmdesátá.


Stěna zprava

Stěna zleva

Při výstupu strmou strání zpět na značenou cestu jsme míjeli v lese poházené vinylové singly z let šedesátých Viktor Sodoma, Karel Gott , Waldaufinka. Po skále se lézt nesmí, ale házet bordel ze stráně asi jo !!! ???


Tři mušketýři po padesáti letech

Guru má něco za lubem

Hele, já ji sejmu mačetou...

I přemístili jsme se na Zvíkovské podhradí do nově otevřené staré hospody, naplnili útroby smažákem a vylepšili náladu před dalším přesunem na Jickovice, kde se odehrála jedna z dalších již tradičních listopadových Dařenek.


Není nad naše malebné Jickovice

Než dojdeme na skály...

Takže zapomeňme na Kravčiny a nedrážděme hada bosou nohou, aby nám nevlezl do Jickovického rajónu.


Lezení v podzimních barvách

I jachtaři se loučí se sezónou 2007

Honza, Mirek, Standa, Václav

<~1~2~3~4~5~6~7~8~9~10~11~12~13~14~15~16~17~18~19~20~>